Kategorie fotografií

Všechny kategorie
Celkem fotek: 1662 (nové 0)

Úlovky
Celkem fotek: 347 (nové 0)

Úlovky (zahraničí)
Celkem fotek: 0 (nové 0)

Trofeje
Celkem fotek: 44 (nové 0)

Odhad věku zvěře
Celkem fotek: 1 (nové 0)

Shozy
Celkem fotek: 24 (nové 0)

Choroby zvěře
Celkem fotek: 0 (nové 0)

Lidé a zbraně
Celkem fotek: 99 (nové 0)

Lovecký pes
Celkem fotek: 85 (nové 0)

Myslivecký interiér
Celkem fotek: 4 (nové 0)

Myslivecké umění
Celkem fotek: 38 (nové 0)

Myslivecké stavby
Celkem fotek: 72 (nové 0)

Práce v honitbě
Celkem fotek: 9 (nové 0)

Historie myslivosti
Celkem fotek: 4 (nové 0)

Lovecké výstavy a akce
Celkem fotek: 84 (nové 0)

Pozorovací kamera (fotopast)
Celkem fotek: 70 (nové 0)

Ptactvo a sokolnictví
Celkem fotek: 84 (nové 0)

Zvěř v zajetí
Celkem fotek: 69 (nové 0)

Zvěř v přírodě
Celkem fotek: 320 (nové 0)

Hmyz v přírodě
Celkem fotek: 10 (nové 0)

Obojživelníci a plazi
Celkem fotek: 7 (nové 0)

Květiny a houby
Celkem fotek: 17 (nové 0)

Příroda a krajina
Celkem fotek: 181 (nové 0)

Ostatní
Celkem fotek: 78 (nové 0)

Úhyny
Celkem fotek: 15 (nové 0)

Počasí

Navigace: Články » Článek

Bažantnice Šilheřovice

Datum přidání: 15.4.2013

Ve druhém díle naše seriálu o bažantnicích v ČR, jsem se tentokrát zaměřil na bažantnici Šilheřovice.

Bažantnice Šilheřovice je vzdálena devět kilometrů od města Ostravy, známého průmyslového a společenského centra České republiky. Bažantnice byla založena v roce 1852 rodinou Rothschildů. Téměř po celé století, až do roku 1945 byla bažantnice Šilheřovice ve vlastnictví této bankéřské rodiny, s jejichž jménem souvisí obrovský průmyslový a ekonomický rozvoj celého ostravského regionu – těžba uhlí a výroba železa.

Bažantnice Šilheřovice má rozlohu 2500 hektarů. Je ji možno rozdělit, tak jako v minulosti do čtyř samostatných části, které nesou název – Štípky, Juliánka, Vodnáč a Davídka. Oproti minulosti došlo k výrazným změnám ve způsobu lovu bažantí zvěře ve zdejším revíru. Bylo upuštěno od intenzivního lovu bažantí zvěře v rovinaté části bažantnice zvané Vodnáč a lov se soustředil do zbývajících částí bažantnice s náročnějšími podmínkami lovu v členitém terénu, bez speciálních porostních a prostorových úprav, který v lovcích vyvolává pocit, že loví v přirozeném prostředí bez uměle vytvořených lečí.Tento způsob lovu v členitém terénu doprovázený vysokou kvalitou zvěře a organizace lovu, skýtá v dnešní době náročnou střelbu na vysoko táhnoucí bažanty a celkový požitek z právě prožitého lovu, jenž by měl uspokojit i velmi náročné a střelecky zdatné lovce přicházející do zdejšího revíru. Roční odlov se pohybuje okolo 40 000 kusů bažantí zvěře. Pro lov bažantí zvěře je v současné době využíváno 16 lečí.

Velmi významnou roli ve více než stopadesátileté historii provozování bažantnice Šilheřovice hraje především kvalita odchovávaných bažantů. Veškerá produkce bažantí zvěře je odchovávána ve vlastních chovných zařízeních. Důraz je kladen především na zdravotní stav, celkovou vyspělost a schopnost adaptace dospívající bažantí zvěře na poměrně tvrdé podmínky života ve volné přírodě.

Lov bažantů je organizován tak, že si střelci vylosují před zahájením lovu své střelecké číslo.Tato čísla znamenají střelecká stanoviště, která jsou v jednotlivých lečích měněna. Cílem je vystřídání všech lovců na různých střeleckých pozicích. Při zahájení lovu je z řad personálu přidělen každému střelci jeden nabíječ, jenž manipuluje se zbraní loveckého hosta, počítá a zapisuje dosažený střelecký úspěch po každé leči a jeden pomocník, tzv.nosič nábojů. Jejich činnost má umožnit lovci maximální soustředění na vlastní průběh lovu.

Celodenní hon se sestává většinou z 6 až 7 lečí. Dostatečný počet lečí v bažantnici Šilheřovice je zárukou toho, že během několikadenního pobytu lovecké skupiny není žádná z lečí opakována.
Minimální počet lovců není nijak omezován. Limitující hranicí je denní výřad a to minimálně 300 kusů bažantí zvěře. Na přání lovecké skupiny je možno uspořádat lovy s denním výřadem přesahujícím i 3000 kusů bažantí zvěře. Ideální skupinou pro zdejší lovy se jeví skupina v počtu 5 – 10 lovců. Průměrný denní výřad lovecké skupiny v bažantnici Šilheřovice se pohybuje v rozmezí 1000 až 1500 ulovených kusů bažantí zvěře za jeden lovecký den.
V přestávce mezi lečemi je na prostřených stolech podáváno občerstvení.
Vrcholným ukončením lovu je výřad ulovených bažantů, sestavený v tradicionálních ornamentech k uctění a prezentaci úlovku, provázený slavnostním troubením borlic.

Kromě bažantí zvěře je možno lovit ve zdejším revíru zvěř srnčí, daňčí a černou, a to individuálním způsobem za asistence loveckého doprovodu. Zvěř černou je možno lovit rovněž na společných lovech.

Důležitou součástí lovů ve zdejší bažantnici je zázemí lovu. Všechny tyto služby, jenž jsou součástí pobytu lovecké skupiny ve zdejším revíru zajišťujeme po vzájemné dohodě s jednotlivými klienty, s cílem vytvořit loveckým hostům maximální pocit pohodlí, spokojenosti a odpočinku.

Šilheřovice jsou též malebné území plné přírodních krás a historických památek. Nachází se zde klasicistický zámek spolu s mnoha stavbami ve viktoriánském stylu. Můžeme zde rovněž najít krajinářský zámecký park s loveckým zámečkem.

Více informací najdete zde - http://www.pheasantry.cz

Zdroj: pheasantry.czKomentáře:
 0


Kategorie videí

Všechny kategorie
Celkem videí: 1495 (nové 0)

Lovecká videa
Celkem videí: 1301 (nové 0)

Srnčí zvěř
Celkem videí: 23 (nové 0)

Jelení zvěř
Celkem videí: 21 (nové 0)

Černá zvěř
Celkem videí: 38 (nové 0)

Dančí zvěř
Celkem videí: 4 (nové 0)

Mufloní zvěř
Celkem videí: 3 (nové 0)

Škodná
Celkem videí: 14 (nové 0)

Pozorovací kamera
Celkem videí: 14 (nové 0)

Lovecký pes
Celkem videí: 6 (nové 0)

Instruktážní videa
Celkem videí: 14 (nové 0)

Ostatní videa
Celkem videí: 57 (nové 0)

Statistika

Uživatelů celkem: 515
Počet fotek celkem: 1662
Počet videí celkem: 1495
Počet článků celkem: 93
Počet inzerátů celkem: 0

Nové fotky dnes: 0
Nové video dnes: 0
Nové články dnes: 0
Nové inzeráty dnes: 0

Počítadlo přístupů

Partneři

Fáze měsíce


Nové inzerátyimyslivost.cz 2011-2020 - Všechna práva vyhrazena. Je zakázáno šíření materiálu bez souhlasu majitele.

Kód: Záškodný Marek  |  Webdesign: Pierre Borodin